30 października 2024 roku, uczniowie ze Słomczyna przegonili nudę i szarugę jesiennych dni.
Tak rozweselili wszystkich w szkole, że aż strach było się bać!
Przebrania były barwne, kolorowe i zgodne z hasłem dnia!
Wszyscy bawili się świetnie.
30 października 2024 roku, uczniowie ze Słomczyna przegonili nudę i szarugę jesiennych dni.
Tak rozweselili wszystkich w szkole, że aż strach było się bać!
Przebrania były barwne, kolorowe i zgodne z hasłem dnia!
Wszyscy bawili się świetnie.
Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.
Nasza szkoła bierze w programie profilaktycznym ,,Godzina dla Młodych Głów.
Jego twórcą jest Fundacja UNAWEZA.
Celem programu jest normalizowanie rozmów o zdrowiu psychicznym, rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych i samoświadomości wśród młodzieży, a także wyposażenie uczniów w narzędzia do otrzymywania wsparcia.
Program dąży również do profilaktyki zachowań autodestrukcyjnych poprzez edukację i zmianę postaw.
Nasza Szkoła kolejny raz dołączyła do ogólnopolskiej akcji Lidla ,,Szkoły pełne talentów 3".
Zachęcamy do przekazania nam talenciaka w formie papierowej (do pudełek dostępnych w szkole) lub elektronicznie pod dostępnym poniżej linkiem.
Akcja trwa do końca października 2024 roku.
Dnia 28 października 2024 roku odbyły się warsztaty przeprowadzone przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej z Konstancina - Jeziorny dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły.
W warsztatach wzięły udział klasy 0-III. Miały one formę pogadanki wspomaganej prezentacją i filmikami.
Podczas spotkania funkcjonariusze Straży Miejskiej zwrócili uwagę dzieci na zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, omówili elementy odblaskowe, oraz poruszyli tematykę bezpiecznego zachowania wobec osób obcych, nieznanych. Uczniowie chętnie angażowali się w zajęcia i wykazali zarówno wiedzę, jak i zainteresowanie tematyką.
Zapraszamy Rodziców na zebrania z nauczycielami w dniu 29.10.2024 roku
godz. 17.00- klasy 0-3
godz. 18.00- klasy 4-8
Ostatni dzień wymiany
Ostatniego dnia wymiany udaliśmy się do muzeum wycinanki, gdzie poznaliśmy historię wycinanki w Polsce, a w szczególności na Mazowszu.
Następnie mogliśmy wykonać własne wycinanki pod okiem naszego przewodnika.
Po obiedzie w szkole nadszedł czas na pożegnanie się z naszym dyrektorem i udanie się na lotnisko w Modlinie, po drodze mieliśmy ostatnią wizytę w Twierdzy Modlin. Znajdują się tam najdłuższe koszary w całej Europie. Uczniowie mogli zobaczyć oznaki życia żołnierzy, rzeczy osobiste, karabiny i pistolety.
Zostawiliśmy naszych przyjaciół na lotnisku.
Wszyscy byli smutni z powodu wyjazdu naszych włoskich przyjaciół, a jednocześnie szczęśliwi, że mogli być częścią takiej wymiany między Włochami a Polską.
Dziękujemy naszemu burmistrzowi Konstancina panu Wiśniewskiemu za wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia.
Dziękujemy również rodzicom za to, że z serdecznością przyjęli naszych włoskich przyjaciół, a także za ich finansowy udział w tej wymianie.
Aby przegonić jesienną szarugę i nostalgię Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zaprasza wszystkich uczniów do przebrania się 30 października zgodnie z hasłem: "Dynie, duchy, karaluchy...".
W poniedziałek rano, nasza grupa spotkała się z Burmistrzem Gminy Konstancin-Jeziorna, Panem Michałem Wiśniewskim.
Włoscy uczniowie uczestniczący w wymianie opowiedzieli o tym, co już zobaczyli w Polsce. Zaprosili również Pana Burmistrza do odwiedzenia Pisogne.
Wszyscy goście otrzymali od Pana Burmistrza upominki na pamiątkę tego spotkania.
Po zakończeniu spotkania uczniowie wrócili do szkoły w Słomczynie, gdzie odbyła się lekcja tworzenia kart pamięci w języku angielskim.
Karty miały wyrażać uczucia lub wspomnienia z wymiany. Potem dzieci zagrały w grę pamięciową wykonanymi kartami.
Kolejnym punktem programu tego dnia było zwiedzanie Muzeum POLIN w Warszawie.
Uczniowie w dwóch grupach językowych poznali historię pobytu Żydów na terenach Polski, sięgającą już prawie tysiąca lat. Dzięki opowieściom edukatorów mogli przenieść się w odległe czasy. A oglądając synagogę, ulice żydowskich dzielnic lub rynek, doświadczyć, jak żyli w Polsce wyznawcy religii mojżeszowej.
24 października w naszej szkole Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami Panią Anetą Morawską oraz Igą Urbanowicz zorganizował kawiarenkę szkolną.
Oczywiście możliwość spróbowania tych pyszności nie byłaby osiągalna bez pomocy rodziców z klas 1-8, za co bardzo dziękujemy!
Samorząd Uczniowski planuje, aby kawiarenka szkolna była wydarzeniem cyklicznym i odbywała się raz w miesiącu.
Niedzielę uczniowie z wymiany spędzili u rodzin goszczących.
Przygotowano dla gości wspaniałe atrakcje - kręgle w Powsinie, wspólną „Belgijkę” oraz różne gry i zabawy.
Na zakończenie integracji uczniów i ich rodzin z włoskimi gośćmi było ognisko z kiełbaskami i innym pysznym jedzeniem.
23 października klasy 1-3 zrealizowały kolejne już zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Klasa w terenie".
Tym razem tworzyliśmy przyrodnicze mandale.
22 października w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Konstancina-Jeziorny odbyła się uroczystość poświęcona pamięci wybitnej postaci Wacława Gąsiorowskiego – honorowego obywatela, ostatniego sołtysa Konstancina, pisarza, felietonisty, wydawcy, redaktora, żołnierza i działacza niepodległościowego w jednej osobie.
Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły w osobie Pani Dyrektor Ewy Grzywaczewskiej oraz pocztu sztandarowego w składzie: Helena, Maria i Aleksander.
22 października klasa I zrealizowała październikowe zadania projektowe innowacji "Literki w akcji".
Na 5 stacjach tworzyliśmy litery z darów jesieni, takich jak owoce, warzywa, żołędzie, liście i kasztany. Dodatkowo wykonaliśmy literki z masy solnej, szyszek oraz makaronu.
Zadania te rozwijają zdolności manualne, koordynację wzrokowo - ruchową i uczą cierpliwości.
Celem zajęć jest rozwijanie umiejętności pracy zespołowej, komunikacji oraz kreatywności uczniów.
21 października klasy I i II wybrały się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej "Ranczo na Kolonii".
Przywitała nas Pani Agnieszka Piętka, doświadczona serowarka, która prowadzi własne gospodarstwo rolne oraz serowarnię. Po przywitaniu wspólnie ustaliliśmy zasady bezpiecznego zachowania oraz poznaliśmy zwierzęta znajdujące się w gospodarstwie.
Na początku omówiliśmy proces pozyskiwania mleka, a także mieliśmy okazję doić krowę! Samodzielnie zrobiliśmy masło, następnie zwiedziliśmy serowarnię, a także wzięliśmy udział w warsztatach serowarskich prowadzonych przez Panią Agnieszkę. Podczas warsztatów własnoręcznie przygotowaliśmy sery podpuszczkowe i poznaliśmy tajniki ich produkcji.
Po degustacji serów udaliśmy się na zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu oraz placu zabaw.
Zwieńczeniem naszego wyjazdu było ognisko i zabawy przy muzyce.
W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole będziemy realizować program Słówko tygodnia autorstwa Irminy Żarskiej.
Projekt ten ma na celu wzbogacenie słownictwa uczniów oraz zachęcenie do poznawania zagadnień z zakresu języka polskiego.
Dzięki niemu uczniowie mogą poznawać nowe słowa i wykorzystywać je w mowie i w piśmie.
19 października był dla wszystkich biorących udział w wymianie bardzo długim dniem. Już o 9.30 było zaplanowane zwiedzanie pałacu w Wilanowie. Uczestnicy wymiany poznali historię pałacu i jego mieszkańców. Następnie wzięli udział w warsztatach tematycznych "Roztańczony dwór". Mieli także możliwość nauczenia się dawnego tańca tzw. chodzonego, który tańczono na dworze króla Jana Sobieskiego. Kroki tego tańca okazały się bardzo łatwe i już po kilku próbach uczniowie byli w stanie wykonać podstawowe figury do muzyki rodem z siedemnastego wieku. Sprawiło im to ogromną frajdę.
Następnym punktem programu było zwiedzanie fabryki czekolady E.Wedel. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda proces produkcji czekolady i poznali historię fabryki, której słodkie produkty są rozpoznawalne w całej Europie. Najciekawszym punktem programu była oczywiście degustacja słodkiej czekolady.
Po zapadnięciu zmroku uczniowie odwiedzili magiczny ogród świateł w Wilanowie.
Młodzież z Włoch miała szczęście - to był pierwszy dzień pokazu. Ogrody Pałacu Wilanowskiego rozświetlone tysiącami lampek przyciągnęły tłumy zwiedzających. Sceneria była naprawdę bajkowa.
To był ciekawy, obfitujący w nowe doświadczenia dzień.
W piątek pojechaliśmy do Lublina, gdzie mieliśmy lekcję historii o obozie koncentracyjnym Majdanek.
Później poszliśmy na krótki spacer po Starym Mieście, zjedliśmy obiad i zwiedziliśmy akustyczną zakrystię Archikatedry, jednego z największych kościołów w Lublinie.
16 października przyjechali nasi włoscy przyjaciele z Pisogne.
W czwartek 17 października, po zwiedzaniu naszej szkoły, pojechaliśmy na warszawską Starówkę, gdzie wspólnie obejrzeliśmy film o zniszczeniu Warszawy po II wojnie światowej oraz pierwszych latach jej odbudowy. Następnie miała miejsce gra miejska w języku angielskim, podczas której odkrywaliśmy tajemnice i ciekawostki dotyczące Starego Miasta i jego historii. Ćwiczyliśmy spostrzegawczość, dbałość o detale architektoniczne i kreatywność. Wykonując zadania, dowiedzieliśmy się o zniszczeniach i odbudowie Warszawy oraz uczyliśmy się razem współdziałać.
18 października klasy 1-3 zrealizowały kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Klasa w terenie".
Spacerowaliśmy po najbliższej okolicy, a doskonałe humory oraz piękna pogoda sprawiły, że bawiliśmy się świetnie!
Powered by aSc EduPage