Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem przygotowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dotyczącym bezpiecznego wypoczynku.
Poradnik dostępny jest pod linkiem
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem przygotowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dotyczącym bezpiecznego wypoczynku.
Poradnik dostępny jest pod linkiem
Życzymy wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji, bogatych w niezapomniane wrażenia i przygody.
Niech ten czas letniego odpoczynku, przyniesie energię do pracy w nowym roku szkolnym.
Każde zakończenie jest nowym początkiem.
W piątek 21 czerwca, pożegnaliśmy rok szkolny 2023/2024 i z wielką radością powitaliśmy upragnione wakacje.
Serdecznie gratulujemy sukcesów edukacyjnych i życzymy bezpiecznych wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu.
19 czerwca odbyła się uroczystość pożegnalna klasy VIII pod hasłem „Tak niedawno żeśmy się spotkali , a już pożegnania nadszedł czas”.
Impreza rozpoczęła się Polonezem do muzyki z filmu "Pan Tadeusz".
Zgodnie z tradycją szkolną, po przemówieniach Dyrekcji, Wychowawcy i przedstawiciela Rady Rodziców, nastąpiło przyznanie nagród dla wyróżniających się ósmoklasistów.
Nagrodę “Pęknięte Jajo” otrzymał Szymon, natomiast “Skałę” Tymoteusz.
Wręczone zostały również nagrody za wieloletnią i owocną pracę w kole teatralnym dla Matyldy, Alicji, Oliwii, Szymona i Tymoteusza.
Następnie uczniowie przestawili kabaret pt. ”Po co komu szkoła" i odśpiewali piosenkę pożegnalną „Tak niedawno żeśmy się spotkali…”
Finał uroczystości zwieńczyły wzruszające słowa podziękowania dla Pani Dyrektor, Wychowawczyni, Nauczycieli i Pracowników Szkoły .
Swój udział w pożegnaniu kolegów i koleżanek miała również klasa 7, która przygotowała drobne upominki.
Na zakończenie odbył się bal przy udziale DJ-a.
Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Harmonogram uroczystości zakończenia roku szkolnego 2023/24 w Szkole Podstawowej nr 4 im Jana Mejstera w Słomczynie:
20.06.2024 czwartek
21.06.2024 piątek
Po oficjalnej uroczystości zakończenia roku szkolnego, odbędą się spotkania uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych.
W dniach 6 - 7 czerwca uczniowie klas III-V (oraz dwóch uczniów klasy VI) wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Torunia. Wyjazd był pełen atrakcji i niezapomnianych przeżyć.
Toruńskie Żywe Muzeum Piernika
Poznaliśmy tam wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowywaliśmy ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały.
Widzieliśmy również oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec, kolekcję woskowych form, a każdy chętny mógł ozdobić piernik lukrem, biorąc udział w warsztatach dekorowania.
Zwiedzanie Torunia z przewodnikiem
W trakcie spaceru z przewodnikiem poznaliśmy najważniejsze zabytki oraz wydarzenia z historii miasta, a wszystko to przeplatane było zaczarowanymi, toruńskimi legendami. Zobaczyliśmy m.in.:
Dom Legend Toruńskich
Podczas pokazu usłyszeliśmy legendy:
Przy użyciu strojów i rekwizytów mogliśmy również wcielić się w role bohaterów tych legend.
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
Podczas warsztatów poznaliśmy sylwetki kilku naukowców. Jednym z nich był miejscowy toruński uczony – Mikołaj Kopernik.
Samodzielnie wykonywaliśmy również kilka zadań i eksperymentów naukowych z dziedzin przyrodniczych.
Dodatkowo, w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zobaczyliśmy kilka wystaw:
Planetarium w Toruniu
W Planetarium podzieleni zostaliśmy na dwie grupy, z których każda obejrzała inny seans:
Spacer po Rynku
Wolny czas przed powrotem do domu spędziliśmy, spacerując po Rynku. Każdy z nas miał możliwość zakupienia toruńskich pierników i pamiątek. Wycieczka na długo zostanie w naszej pamięci. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc i już nie możemy doczekać się kolejnych wyjazdów.
Zapraszamy rodziców dzieci w wieku 8-14 lat do zapoznania się z informacjami dotyczącymi akcji sportowej Gosiru ,,Lato w mieście".
Zapisy będą prowadzone od 18 czerwca 2024 roku.
Szczegółowe informacje dostępne są pod linkiem
W dniach 3-7 czerwca 2024 r. klasa 7 wraz z wychowawcą Panem Robertem Michotą oraz nauczycielami Panią Igą Urbanowicz i Panem Adamem Szatkowskim udała się na ekscytującą wycieczkę. Azymutem tej eskapady tym razem była urokliwa Lubelszczyzna i Roztocze. W pierwszym dniu wyprawa zawitała do klimatycznego Lublina, gdzie z miejscowym przewodnikiem podziwiała walory tego wyjątkowego miasta. Malownicze Roztocze młodzi turyści mogli podziwiać z perspektywy kajaka podczas spływu meandrującą rzeką Wieprz.
Innym razem po wypożyczeniu rowerów uczniowie wyruszyli w trasę biegnącą prawie w całości przez tereny Roztoczańskiego Parku Narodowego. Przed ich oczyma rozpościerały się naprawdę piękne krajobrazy i robiące olbrzymie wrażenie, żyjące na wolności koniki polskie.
Będąc na Roztoczu wycieczka nie mogła pominąć wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO rynku w Zamościu. Jednak Zamość to nie tylko rynek i piękne kamienice, ale również zapierające dech w piersiach olbrzymie fortyfikacje i mnóstwo zieleni.
Będąc na Roztoczu nie sposób nie udać się do krajobrazowo leśnego Rezerwatu Przyrody Szum, gdzie kaskadowe wodospady na rzece Tanwi tworzą tajemniczy, ekscytujący klimat.
Na wyprawie nie mogło zabraknąć zabawy dlatego uczniom towarzyszyło dużo sportu i ulubiony paintball jak to ujęli uczniowie „na szczypiąco malujące kulki”. Po walce przyszedł czas na pojednanie przy ognisku i pieczeniu pysznych kiełbasek.
Oprócz wymienionych miejsc ekipa turystów odwiedziła wyjątkowe miejsca na mapie roztoczańskich atrakcji Olejarnię Świąteczną, Gospodarstwo Ulik i Zagrodę Guciów.
W ostatni dzień wycieczka zawitała w wyjątkowo klimatycznym Kaziemierzu Dolnym, gdzie wraz z przewodnikiem przemierzyła największe jego atrakcje.
Wyprawa trwająca pięć dni nie wyczerpała wszystkich atrakcji Lubelszczyzny i Roztocza, oczywiście miała na celu zaprezentowanie perełek tych regionów, ale przede wszystkim była zaproszeniem do dalszej eksploracji tych pięknych części naszego kraju. Mam nadzieję, że się udało i nasi młodzi turyści wrócą w przyszłości na turystyczne trasy Lubelszczyzny i Roztocza.
autor: Robert Michota
Kreatywność, kooperacja, komunikacja to kompetencje przyszłości, które rozwijane są na zajęciach szkolnych w Słomczynie.
12 czerwca 2024r. przedstawiciele klas 4-8 prezentowali młodszym kolegom efekty swojej pracy na lekcjach kreatywności. Można było zobaczyć spektakle teatru kamishibai.
Młodzi artyści wykazali się pomysłowością, talentami plastycznymi, literackimi i aktorskimi. Stworzyli zabawne i pouczające historie, dzięki którym, za pomocą edukacji rówieśniczej, opowiadali młodszym uczniom o przyjaźni, szacunku, ochronie przyrody, współpracy, tolerancji. Dzieci miały możliwość sprawdzenia swoich sił w wystąpieniach publicznych.
Tematem przewodnim warsztatów był teatr kamishibai. Najmłodsi poznali jego historię i sposób prezentowania opowieści, wysłuchali „Bajki o księciu Husajnie i latającym dywanie”, dyskutowali o wartości współpracy, brali udział w twórczym wyzwaniu zespołowym, poznawali tajniki kreatywności.
28 maja 2024 r. obchodziliśmy V Dni Jana Mejstera, czyli Święto Patronalne Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie.
Rozpoczęliśmy je dwoma konkursami – historycznym (Biografia Patrona Szkoły) oraz plastycznym („Jan Mejster, dzielny ułan”)
Następnie oddaliśmy cześć Janowi Mejsterowi oraz wszystkim ofiarom tzw. Zbrodni Katyńskiej, uczestnicząc w V Biegu „Szlakiem Guzików Nieugiętych” i składając wieńce na żołnierskich mogiłach, znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Słomczynie.
Na koniec - oczywiście piknik, który radośnie uwieńczył czas patriotycznego świętowania.
Dni Patrona były wspaniałą lekcją nie tylko naszej historii, ale również naszej codzienności.
Bo właśnie na takich wartościach, z które kiedyś oddał życie Jan Mejster, chcemy budować naszą teraźniejszość i przyszłość.
Dziękujemy wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem pomogli nam zorganizować Dni Patrona Szkoły:
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na pisanie dyktanda związane z EURO 2024! To świetna szansa, aby przetestować swoje zdolności językowe i wygrać cenną nagrodę.
Kiedy startujemy?
Konkurs odbędzie się 16 czerwca, w godzinach od 12:00 do 14:45. Wprowadź się w piłkarską atmosferę tuż przed pierwszym meczem Polski na EURO 2024 z naszym dyktandem!
Nagrody
Osoba, która zdobędzie pierwsze miejsce w rankingu, otrzyma bon zakupowy o wartości 100 zł.
Jak wziąć udział?
Szczegóły jak wziąć udział w konkursie znajdują się na stronie: https://www.dyktanda.pl/mistrzowskie-dyktando-2024/ .
Do zobaczenia 16 czerwca!
Serdecznie zapraszamy na wykład w ramach Akademii Czujnego Rodzica.
Temat wykładu: ACR – Bądź relacyjnie kompetentnym rodzicem.
Termin i miejsce spotkania: 12 czerwca w godz. 18.00-20.00, sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Piasecznie (przy ul. Chyliczkowskiej 14)
Szczegółowe informacje dostępne są pod linkiem
W imieniu Fundacji św. Franciszka ,,Pomoż zwierzętom - naszym małym braciom" dziękujemy wszystkich osobom zaangażowanych w zbiórkę dla bezdomnych zwierząt w Konstancinie.
Szczególne podziękowania należą się klasie 2, która była organizatorem akcji.
20 V 2024 roku klasa 8 wraz z z nauczycielkami Panią Iwoną Michalak i Panią Anetą Morawską, odbyła swoją ostatnią klasową wycieczkę w góry.
Wczesnym rankiem zebraliśmy się na szkolnym parkingu, by tuż po sprawdzeniu obecności i pożegnaniu się z rodzicami wyruszyć w kierunku Chęcin, gdzie miał miejsce nasz pierwszy punkt wycieczki.
Zamek Królewski w Chęcinach powstał na przełomie XIII i XIV w. na wzniesieniu 360 m n.p.m. jako warownia typu wyżynnego. Monumentalna budowla ,przypominająca okręt na skale, to świadek huku armat podczas wojennych zawieruch, uroczystych uczt na cześć królów i królowych oraz tygodniowych jarmarków w Chęcinach. Po krótkim zwiedzaniu oraz zakupie pamiątek wyruszyliśmy do Hotelu Skalny Dworek w Nowym Targu. Po zameldowaniu się i rozgoszczeniu w pokojach, wybraliśmy się na wieczorny spacer na Rynek, aby skosztować tutejszych słynnych lodów nowotarskich.
Drugiego dnia po śniadaniu udaliśmy się wraz z opiekunami na 7 godzinną wycieczkę rowerową trasą Velo Dunajec, prowadzącą do Jeziora Czorsztyńskiego. Szlak w dużej części przebiega w cieniu nadbrzeżnych lasów, wzdłuż rzeki Dunajec. Podziwialiśmy piękny widok na łańcuch Tatr. Podczas jednego z postojów w miejscowości Waksmund, zjedliśmy prawdziwe lody rzemieślnicze. Tego dnia było piękne słońce, które nas troszkę opaliło.
Kolejnego dnia odbyliśmy wycieczkę do Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu. Oglądaliśmy tu maszynę drukarską z 1848 roku oraz dowiedzieliśmy się jak kiedyś drukowano gazety. Odwiedziliśmy również Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu założone w 1966 r. W muzeum znajduje się 7000 eksponatów podzielonych na działy: etnograficzne, artystyczno - historyczne i przyrodnicze.
Kolejny nasz cel tego dnia to baseny termalne. Termy Gorący Potok w Szaflarach to kompleks kilkunastu unikalnych basenów zewnętrznych z naturalną, surową wodą siarkową, w których każdy z nas znalazł atrakcje dla siebie, mogliśmy odpocząć i zrelaksować się.
Czwartego dnia pojechaliśmy do Zakopanego. Zobaczyliśmy kompleks 5 skoczni narciarskich z dominującą Wielką Krokwią, na której co roku odbywa się Puchar Świata. Następnie odwiedziliśmy jeden z najsłynniejszych deptaków w Polsce – Krupówki. Tutaj mieliśmy czas wolny na zakup pamiątek. Byliśmy również w Muzeum Oscypka, gdzie na naszych oczach z udziałem ochotników wyrabialiśmy najpopularniejszy z góralskich serów. Tutaj dowiedzieliśmy się np. jaki jest prawdziwy oscypek i czym jest gołka.
Niestety czas szybko płynął i nastąpiła pora powrotu do domu.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Michniowie, który jest symbolem wszystkich pacyfikacji i represji, jakie dotknęły polskie wsie w czasie II wojny światowej . Tutaj zwiedziliśmy Muzeum Martyrologii Wsi Polskiej.
Trochę zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, pełni emocji i wrażeń dotarliśmy do szkoły, gdzie już czekali na nas rodzice.
Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana, pełna atrakcji i niespodzianek co zawdzięczamy naszej wychowawczyni Pani Iwonie Michalak.
Żałujemy, że była to nasza ostania wspólna wycieczka. Na długo pozostanie ona w naszej pamięci.
Uczniowie kl. 8
Zapraszamy Rodziców dzieci w wieku przedszkolnym do zapoznania się z harmonogramem dyżurów wakacyjnych w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych.
W terminie od 24 czerwca do 30 sierpnia, opiekę nad dziećmi zapewni łącznie 9 placówek.
Szczegółowe informacje razem z niezbędnymi dokumentami do pobrania, znajdują się pod linkiem
Zapraszamy rodziców uczniów klas I - V do zapoznania się informacjami dotyczącymi zajęć w okresie letnim organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 1.
Szczegółowe informacje dostępne są pod linkiem
27 maja na obiektach piaseczyńskiego GOSiR-u odbyły się Mistrzostwa Międzypowiatowe w Lekkiej Atletyce. Tym razem nasz reprezentant, świeżo upieczony Mistrz Powiatu Piaseczyńskiego Jakub Bączkowski uplasował się na najmniej lubianym przez sportowców 4 miejscu. Tego dnia dyspozycja nie pozwoliła naszemu zawodnikowi na przekroczenie granicy 9 metrów.
Do podium i awansu na Mistrzostwa Województwa zabrakło 4 cm. Ten wynik z całą pewnością będzie dużym motywatorem dla naszego zawodnika, by po roku systematycznych treningów, poprawy elementów technicznych wrócić jeszcze mocniejszym, czego oczywiście Kubie z całego serca życzymy.
autor: R. Michota
Uczennica klasy 7 Milena Sieniutycz trenująca kickboxing od niespełna dwóch lat w klubie Fight Club TSD w Górze Kalwarii coraz odważniej wkracza na maty turniejów w całej Polsce. Jej ostatnie sukcesy to złoty medal w Turnieju Kickboxingu Piaseczno Open oraz srebro w formule kick light i brąz w formule point fighting podczas turnieju Bitwa o Warmię w Biskupcu.
Milena, wielkie brawa i gratulacje od całej społeczności naszej szkoły!!!
Powered by aSc EduPage