• Aktualności

          • Nauczycielka na tle tablicy szkolnej
            • Pierwsze zebranie Rady Rodziców w roku szkolnym 2023/2024

            • Szanowni Państwo!

              Zapraszamy na pierwsze w roku szkolnym 2023-24 zebranie Rady Rodziców: sprawozdanie z działalności ustępującej RR, wybory do Prezydium i Komisji Rewizyjnej oraz spojrzenie wprzód.

              Zebranie odbędzie się 25 września 2023 (poniedziałek) o godz. 18:30 w naszej Szkole, najprawdopodobniej w świetlicy.

              Z wyrazami szacunku,

              Daniel Jakubczyk - Przewodniczący ustępującej RR

          • bramka na boisku szkolnym
            • Czyn społeczny

            • Już w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego 2023/24 klasa 7 wraz z wychowawcą Panem Robertem Michotą przeszła do działania. W ciągu około 8 godzin grupa uczniów i prężnych, chcących bezinteresownie pomóc rodziców odchwaściła obrzeża boiska, oczyściła i usprawniła drenaż, oraz przygotowała podłoże pod malowanie linii boiska do piłki ręcznej. Ostatnim etapem prac było malowanie linii specjalną, przystosowaną do tego farbą. To dzięki nim wreszcie będziemy mogli uprawiać tą rewelacyjną grę drużynową jaką jest szczypiorniak.

              Na wielkie słowa uznania i gorące podziękowania zasłużyli pracowici uczniowie: Daria Rewerska, Natalia Kanabus, Marianna Gosławska, Maciej Milewski, Bartłomiej Zyszczyk, Jakub Bączkowski, Mateusz Dąbrowski i Szymon Kulig. Ale nic by się nie udało gdyby nie rodzice z klasy 7a, którzy poświęcając swój cenny czas i energię, oraz ściągając masę profesjonalnego sprzętu kierowali (oczywiście też ciężko pracując) całym przedsięwzięciem. Tu wielkie pokłony należą się: Pani Annie Milewskiej, Panu Grzegorzowi Milewskiemu, oraz Panu Ireneuszowi Gosławskiemu.

              W tym miejscu nadmienić należy, że to nie pierwszy raz, kiedy mogliśmy liczyć na charytatywną pomoc rodziców, w udoskonalaniu i wzbogacaniu Naszej Szkoły. Kilka miesięcy temu za sprawą Pana Piotra Zyszczyka i Pana Łukasza Cerekwickiego powstały na sali gimnastycznej bandy do gry w unihokeja.

              W tej chwili, bardzo serdecznie dziękujemy! Powyższe działania i postawy są wzorem do naśladowania, bo czy można nie zgodzić się ze słowami Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

               

              Dziękujemy

              autor: Robert Michota

            • Przesunięcie terminu wpłat na obiady szkolne

            • Drodzy Rodzice,

              w związku z tym, że stołówka w szkole nie rozpoczęła jeszcze pracy i obiady nie są wydawane

              (dopiero od 02.10.2023r.), proszę nie uiszczać wpłat na konto. Wpłaty dokonane we wrześniu będą Państwu zwracane.

            • Uroczyste otwarcie nowej części szkoły

            • 1 września 2023 roku, po dwóch latach rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Mejstera w Słomczynie, miało miejsce długo oczekiwane otwarcie nowego budynku.

              Na uroczystości byli obecni przedstawiciele władz samorządowych, powiatowych, wojewódzkich i krajowych, inwestorzy, wykonawcy, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz pracownicy szkoły. Szczególnie miło było nam gościć Panią Alinę Strzelecką – byłą dyrektor szkoły w Słomczynie oraz emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły. Podczas ceremonii otwarcia Wiceburmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna Dariusz Zieliński podziękował ustępującemu Dyrektorowi Tomaszowi Kuczy za wieloletnie kierowanie placówką.

              Ważnym momentem uroczystości było wręczenie przez Burmistrza Kazimierza Jańczuka nominacji na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Mejstera w Słomczynie. Na to stanowisko została powołana Pani Małgorzata Gozdołek, która od wielu lat z zaangażowaniem pracuje w naszej szkole.

              Oficjalną część uroczystości zakończyło przecięcie wstęgi, którego dokonali Burmistrz Kazimierz Jańczuk, były Dyrektor Pan Tomasz Kucza oraz obecna Pani Dyrektor Małgorzata Gozdołek.

              Nowy budynek został poświęcony przez Proboszcza Parafii w Słomczynie, Księdza Jacka Dzikowskiego. Goście udali się na zwiedzanie nowej szkoły, mogli obejrzeć m.in. sale dydaktyczne, bibliotekę, czytelnię, stołówkę, szatnie i pomieszczenia techniczne.

              Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem i wyrażali przekonanie, że szkoła będzie miejscem, w którym tradycja połączy się z nowoczesnością.

              Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

               

               

               

               

               

               

          • nauczycielka na tle tablicy
            • Szkolenie dla rodziców klas 1-4

            • Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas 1-4 na szkolenie pt. "Rozwój psychoseksualny dzieci".

              Termin: 12.09.2023 godz. 17.00

              Miejsce: sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 4 w Słomczynie.

          • Zdjęcie przedstawiające nauczycielką z dziećmi
            • Oferta ubezpieczenia NNW PZU Edukacja na rok szkolny 2023/2024

            • Zapraszamy do zapoznania się z ofertą ubezpieczenia NNW PZU Edukacja.

              • Propozycja 1 – suma ubezpieczenia 12 000 zł, składka roczna 30 zł
              • Propozycja 2 – suma ubezpieczenia 15 000 zł, składka roczna 37 zł
              • Propozycja 3 – suma ubezpieczenia 20 000 zł, składka roczna 48 zł

               https://ubestrefa.pl/oferta/dy88p1

              • Propozycja 4 – suma ubezpieczenia 30 000 zł, składka roczna 55 zł
              • Propozycja 5 – suma ubezpieczenia 50 000 zł, składka roczna 91 zł
              • Propozycja 6 – suma ubezpieczenia 70 000 zł, składka roczna 121 zł

               https://ubestrefa.pl/oferta/xiprh9

              • Propozycja 7 – suma ubezpieczenia 100 000 zł, składka roczna 161 zł
              • Propozycja 8 – suma ubezpieczenia 150 000 zł, składka roczna 237 zł
              • Propozycja 9 – suma ubezpieczenia 200 000 zł, składka roczna 349 zł

               https://ubestrefa.pl/oferta/pjl052

              Kontakt do agenta PZU: Marzena Sekulska tel.: 605 613 044

          • Ułożony bilon
            • Zmiana nr konta Rady Rodziców

            • Rada Rodziców gromadzi fundusze za pośrednictwem powołanego w tym celu Stowarzyszenia Rodziców Uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Mejstera w Słomczynie.

              Link do klauzuli informacyjnej (RODO) dla darczyńców.

              W związku ze zmianą przepisów o uprawnieniach Rad Rodziców (utrata osobowości prawnej, a co za tym idzie - możliwości posiadania konta bankowego), w lutym 2023 roku powołaliśmy Stowarzyszenie Rodziców Uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Mejstera w Słomczynie.

              Regulamin Stowarzyszenia można znaleźć pod linkiem.

              Od początku roku szkolnego 2023/24 będziemy gromadzić fundusze na działalność Rady właśnie poprzez Stowarzyszenie - stąd nowy nr konta: 90 2530 0008 2060 1078 4482 0001.

              Dzięki posiadaniu przez Stowarzyszenie osobowości prawnej będziemy mogli również łatwo występować do różnych instytucji państwowych i prywatnych o fundusze na cele Rady i będziemy poważnie traktowani przez administrację państwową, sądy, itp.

              Przed naszym środowiskiem otwiera się w ten sposób wiele możliwości!

              Zapraszamy do działania!

              Daniel Jakubczyk - Przewodniczący RR 2022/23 i Przedstawiciel Stowarzyszenia.

          • Nauczycielka, w tle tablica szkolna
            • Harmonogram zebrań wychowawców klas 1-8 z Rodzicami

            • Zapraszamy Rodziców uczniów klas 1-8 na zebranie z Dyrekcją Szkoły i wychowawcami, które odbędzie w środę 6 września 2023 roku.

              Spotkanie z panią Dyrektor rozpocznie się o godz. 18.00 w sali gimnastycznej, bezpośrednio po nim rodzice wraz z wychowawcami udadzą się do klas, zgodnie z załączonym poniżej harmonogramem.

              • klasa 1 - wychowawca p. Wiesława Zając, sala nr 1 (w starej części szkoły),
              • klasa 2- wychowawca p. Katarzyna Król-Kowalczyk, sala nr 2 (w starej części szkoły),
              • klasa 3 - wychowawca p. Klaudia Wiśniewska, sala nr 3 (w starej części szkoły),
              • klasa 4 - wychowawca p. Jolanta Kornaszewska, sala nr 4 (w starej części szkoły),
              • klasa 5 - wychowawca p. Adrianna Mańkowska-Rzezak, sala nr 2.12 (geograficzno-polonistyczna w nowej części szkoły),
              • klasa 6 - wychowawca p. Adam Szatkowski, sala nr 2.2 (biologiczna w nowej części szkoły),
              • klasa 7 - wychowawca p. Robert Michota, sala nr 7 (w starej części szkoły),
              • klasa 8 - wychowawca p. Iwona Michalak, sala nr 2.13 (fizyczno-matematyczna w nowej części szkoły)
            • Uroczyste otwarcie nowego budynku szkoły w Słomczynie

            • W imieniu Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4, serdecznie zapraszamy przedstawicieli trójek klasowych poszczególnych klas wraz z dziećmi, na uroczyste otwarcie nowego budynku szkoły w Słomczynie w dniu 1 września o godz. 16.00.

              Pozostałych gości zapraszamy w najbliższy poniedziałek 4 września na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9.15.

               

          • Zdjęcie przyborów szkolnych
            • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

            • Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców w najbliższy poniedziałek 4 września, na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024.

              Harmonogram uroczystości:

              • godz. 8.00 - Msza Święta w Kościele Parafialnym w Słomczynie
              • godz. 9.15 - uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 4 w Słomczynie.

               

               

               

               

            • Wakacyjne zajęcia sportowe w szkołach w Opaczy i Słomczynie

            • Zapraszamy uczniów w wieku 7-14 lat do udziału w wakacyjnych zajęciach sportowych organizowanych w szkołach w Opaczy i Słomczynie.

              Zajęcia będą prowadzić wykwalifikowani instruktorzy.

              Terminy: 07-11.08.2023 i 14-18.08.2023 w godz. 9.00-13.00.

              Szczegóły dostępne są pod linkiem

               

            • Życzenia wakacyjne

            • W ostatni piątek 23 czerwca 2023 roku,  pożegnaliśmy miniony rok szkolny i rozpoczęliśmy upragnione wakacje. 

              Wszystkim naszym uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, dziękujemy za wspólną pracę w minionym roku szkolnym i życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży i niezapomnianych wrażeń.

               

            • "Pęknięte Jajo" - nagroda dla Pana Tomasza Kuczy

            • Pan Tomasz Kucza otrzymał, za całokształt pracy pedagogicznej, najbardziej zaszczytne wyróżnienie przyznawane w naszej szkole - nagrodę "Pękniętego Jaja"

              Oto motywacja:

              Nagroda „Pęknięte Jajo”, towarzyszy naszej szkole od wielu lat i dlatego nierozerwalnie związana z jej jest historią.

              Co należy zrobić i kim trzeba być, aby ją otrzymać?

              To pozornie proste. Wystarczy łączyć w sobie dobro, kreatywność, pasje i oddanie innym.

              Pozornie mało, ale w rzeczywistości, bardzo wiele.

              Kto dziś zostanie uhonorowany tak zaszczytnym wyróżnieniem?

              Pan Tomasz Kucza tu, w Szkole w Słomczynie, stawiał swoje pierwsze zawodowe kroki, jako nauczyciel języka polskiego, pełen kreatywności i nowych pomysłów. Ci z nas, którzy pamiętają Go z tamtych lat, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, do dziś powtarzają opowieści o nowatorskich lekcjach na temat Dziadów Adama Mickiewicza i wieczornicach patriotycznych.

              Konkursy polonistyczne, przedstawienia, zajęcia prowadzone z zapałem stanowiły treść każdego roku szkolnego.

              Potem, już jako Dyrektor, nadal realizował swoje pionierskie pomysły. Pierwsza w Gminie pracownia komputerowa, pierwszy w Polsce tor wrotkarski, budowa sali gimnastycznej, wymiany ze szkołami we Włoszech, Anglii, Hiszpanii, Francji – to efekty , którymi mogą poszczycić się tylko najlepsi dyrektorzy.

              Pan Tomasz Kucza, sam pełen pomysłów, nigdy nie blokował kreatywności innych. Każdy z nauczycieli mógł liczyć na Jego wsparcie i poparcie w realizacji swoich autorskich planów dydaktycznych.

              Na przestrzeni minionych lat, my którzy stanowimy społeczność tej szkoły, widzieliśmy nie tylko cechy Pana Tomasza Kuczy, jako organizatora pracy dydaktyczno-wychowawczej, ale również jako człowieka.

              Nie do przecenienia jest Jego łagodność i szukanie polubownego rozwiązywania konfliktów. Szacunek do dziecka, rodzica i nauczyciela uwidocznił się szczególnie w okresie nauczania zdalnego, kiedy tak wiele dzieci z trudem znosiło czas izolacji społecznej i potrzebowało wsparcia oraz zrozumienia.

              Opanowanie, wyrozumiałość oraz życzliwość, to cechy, do których przyzwyczailiśmy się przez minione lata i dopiero dziś rozumiemy, jak niecodzienną mają wartość.

              Pan Tomasz Kucza razem z nami przebrnął trudny czas rozbudowy szkoły i stresu z nim związanego. Sam, bez urlopu, przez dwa lata dźwigał odpowiedzialność za poprawną pracę naszej placówki w trzech miejscach.

              Dziś cytując jednego z uczniów, możemy stwierdzić, że nasz Dyrektor to Tomasz Wielki, bo zastał szkołę drewnianą, a zostawił murowaną.

              Dlatego bez wątpliwości, jednogłośnie i z pełnym przekonaniem nagrodę Pękniętego Jaja dla najbardziej kreatywnego, pracowitego i zasłużonego Dyrektora otrzymuje: Pan Tomasz Kucza

            • „Miejsc i ludzi nie odejmie czas…” – pożegnanie Dyrektora Pana Tomasza Kuczy

            • 41 lat pracy w Szkole Podstawowej w Słomczynie, w tym 32 na stanowisku dyrektora.

              To, lakoniczne mówiąc, dorobek zawodowy naszego Dyrektora, Pana Tomasza Kuczy.

              Co mieści się w tych ramach czasowych, wiedzą ci, którzy z Nim pracowali i ci, których uczył.

              22 czerwca 2023 r. pożegnaliśmy niezwykle zasłużonego Człowieka, który był twórczym i innowacyjnym Dyrektorem, pasjonatem pracy w szkole, dobrym i wrażliwym człowiekiem.

              „Miejsc i ludzi nie odejmie czas.

              I wszystko będzie trwało prawdziwiej niż było.” (Cz. Miłosz)

              Panie Dyrektorze, czas nie odejmie z naszej pamięci dobra, które Pan nam uczynił.

              Dziękujemy za wszystko!

              Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

          • Nauczyciel na tle tablicy szkolnej
            • Zakończenie roku szkolnego 2022/23 w Szkole Podstawowej nr 4 w Słomczynie

            • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/23 w Szkole Podstawowej nr 4 im Jana Mejstera w Słomczynie: 

              22.06.23 czwartek

              • godz.10:00 - gr. O – uroczystość zakończenia roku szkolnego  w Domu Ludowym.  

              23.06.23 piątek  

              • godz.8:00 - 8:45 -  Msza Święta w Kościele w Słomczynie. 
              • godz.9:15 - klasy 1 - 8 - uroczystość zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej  nr 4 w Słomczynie. 

              Po oficjalnej uroczystości zakończenia roku szkolnego spotkania uczniów z wychowawcami w klasach. 

            • Pożegnanie klas ósmych

            • 21 czerwca pożegnaliśmy klasy: 8a i 8b.

              Impreza pod hasłem „Nie mogę zmienić kierunku wiatru, ale mogę dostosować swoje żagle, aby zawsze dotrzeć do celu.” rozpoczęła się Polonezem w wykonaniu tegorocznych absolwentów.

              Zgodnie z tradycją szkolną,  po przemówieniach Dyrekcji, Rady Rodziców i Wychowawców, najbardziej zasłużeni uczniowie otrzymali nagrody za swoje zangażowanie w życie szkoły.

              I tak, nagrody “Pękniętego Jaja” otrzymali: Oliwia Kurek i Szymon Markowski, natomiast “Skały”: Filip Łuniewski i Katarzyna Marciniak.

              Swój udział w pożegnaniu kolegów i koleżanek miała również klasa 7, która przygotowała drobne upominki.

              Kolejnym punktem imprezy było przedstawienie przygotowane przez uczniów klas ósmych. Tym razem historia opierała się na wydarzeniach ze szkoły oraz była nawiązaniem do tego, jakie znaczenie może mieć jedynka w życiu człowieka.  

              Podczas przedstawienia uczniowie wręczyli dyrektorowi “1” i podkreślili, że dla nich jest on numerem jeden, czyli jest najważniejszą osobą w szkole 

              Na zakończenie odbył się pyszny poczęstunek przygotowany specjalnie dla zaproszonych gości oraz część muzyczna przy udziale DJ-a.

              Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości.

              Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.